project image

Допоможіть психічно хворим людям

"В здоровому тілі здоровий дух..."

На жаль, сьогодні часто буває зовсім не так. Йдеться про “здоровий дух”. Зростання психічно хворих людей все більше і більше тривожить медиків в усьому світі, оскільки психічні розлади йдуть другими по значимості після серцево-судинних захворювань.

Вони вражають людей будь-якого статусу, віку; не зважаючи на освіту чи місце проживання. Сьогоденне життя надзвичайно динамічне, наповнене подіями, постійним напруженням та рухом. Ми перебуваємо в постійному стресі. Особливо напруженою є обстановка за останні десятиліття, коли відбулось чимало відкриттів, зрушень та змін, які раніше робились протягом набагато довшого часу. А ще – проблема свободи вибору, економічна ситуація, політичні зміни та нестабільність.

Ми не встигаємо адаптуватись, призвичаїтись; необхідність засвоювати масу нової інформації також призводять до невротичних станів, стресів. А намагання затамувати, “залікувати” стресовий стан переважно відбувається за допомогою алкоголю чи наркотиків, що навпаки його погіршує, додаючи вже і фізичні розлади.

Зазвичай ми намагаємось не помічати людей з психічними розладами, оминати їх, вважаючи, що таке може трапитись з кимось, але не з нами, не з нашими близькими. Але дані показують, що навіть із цілком здоровими людьми може трапитись така біда. Дійсно, є спадкові психічні захворювання, але стреси та невротичні стани – супутники сучасної людини. Лікувати таких людей треба своєчасно та якісно, а психіатричні лікарні багато чого не можуть дозволити собі. Наприклад, на харчування на одного пацієнта в день виділяється мізерна сума, а приміщення давно потребують ремонту …

Благодійний фонд “Юкон” вирішив допомогти Чернівецькій обласній психіатричній лікарні покращити умови. Це стало нашим першим великим проектом в рамках благодійності. У планах – ремонт приміщень, закупівля медичної апаратури та обладнання та інша допомога. Можливо у вас є якісь думки та ідеї стосовно того, як допомогти лікарні та цим людям. Тоді приєднуйтесь до нас. Якщо є хтось, хто дуже потребує нашої допомоги, ми повинні будь-що намагатись допомогти.

Не відвертайтесь від цих людей. Адже вони такі самі, як ми. Просто більш вразливі до оточуючого світу та потребують більшого піклування. Як то кажуть, “Невиліковною є лише дурість, душевні хвороби можна вилікувати ”…

Трохи сумної статистики, оприлюдненої.  Можна припустити, що незафіксованих випадків ще більше…

* 450 мільйонів людей в світі хворіє на якесь психічне захворювання, а деякі одразу кількома;
* Незабаром психічні розлади увійдуть до п’ятірки хвороб, які призводять до втрати працездатності;
* Приблизно 2 мільйони людей в Україні лікуються щороку в психіатричних закладах;
* Україна – перша в Европі за кількістю психічних розладів!
* 10% людей в будь-якій країні мають ті чи інші нервово-психічні розлади (в Україні депресії та неврози ~ у 50 % населення).